Внутренний Устав Клуба

Модератор: Красильников

Відповісти
Аватар користувача
Красильников
Лейтенант погран.войск НКВД
Лейтенант погран.войск НКВД
Повідомлень: 258
З нами з: Суб березня 27, 2010 12:58 pm
Звідки: Никополь
Дякував (ла): 1097 разів
Подякували: 1042 рази

Внутренний Устав Клуба

Повідомлення Красильников »

ВНУТРІШНІЙ СТАТУТ
КЛУБУ ВІЙСЬКОВО - ІСТОРИЧНОЇ РЕКОНСТРУКЦІЇ «ЦИТАДЕЛЬ»


1. Загальні положення

1.1 Клуб військово – історичної реконструкції «Цитадель» (надалі - "Клуб") є добровільним об’єднанням людей не пов’язаних політичними, економічними чи іншими інтересами, окрім товариськості та інтересу до військової історії.
1.2. Основною метою Клубу є вивчення та найбільш повна та точна військова реконструкція уніформи, предметів матеріальної культури, озброєння військовослужбовців періодів XIX та першої половини XX сторіч.
1.3. Будь - якому члену Клубу забороняється приймати самостійні рішення про участь у заходах військово – історичної реконструкції у складі інших військово – історичних клубів, уніформістських груп.
1.4. Правом надання пояснень, інтерв’ю, розміщення статей в періодичних виданнях з питань діяльності Клубу користується виключно командир Клубу.
1.5. Члени Клубу мають право, у відповідності до внутрішнього Статуту на носіння копій історичної уніформи та спорядження, використовувати імітаційні засоби та муляжи (ММГ) історичного озброєння.
1.6. Членом Клубу може стати будь - яка психічно врівноважена людина, згідна з положеннями даного Статуту та та, що цікавиться військовою історією. Головні принципи участі в Клубі — чесність, товариськість, добровільність, взаємоповага, дрібниць не буває. До членства в Клубі не допускаються люди, які відкрито демонструють свої екстремістсько - політичні погляди, які використовують членство в Клубі для політичних цілей.
1.7. Вищий керівний орган Клубу – загальні збори членів. На загальних зборах члени Клубу обирають командира, період історичної реконструкції та підрозділ, приймають рішення про прийом нових членів, а також виключення із Клубу, затверджують план заходів, в яких буде приймати участь Клуб.
1.8. Командир Клубу обирається загальними зборами членів Клубу голосуванням, при наборі більше 50 % голосів від загальної чисельності членів Клубу. Командир обирається на необмежений строк. Новий командир може бути переобраний при відмові старого командира від виконання своїх обов’язків, або у разі незгідності більше ніж 50 % членів Клубу з його роботою. Командир Клубу разом із старшиною Клубу, помічником із політичної частини та командирами відділень складають керівництво Клубу.
1.9. Поза заходами, які проводить Клуб, його членам забороняється носіння елементів уніформи періоду, який реконструюється та символіки, яка може визвати негативну реакцію частини населення. Участь в будь – яких заходах в уніформі поза Клубом допускається тільки з дозволу командира Клубу.

______________________________________________________________________________________
(особистий підпис члена Клубу)
1.10 Клуб військово-історичної реконструкції «Цитадель» залишає за собою право вступати в асоціації, об’єднання, діяльність яких пов’язана із популяризацією військовою історії України та не йде в розріз із положеннями внутрішнього Статуту Клубу.
1.11 В зв’язку з тим, що Клуб приймає участь в заходах, присвячених реальним подіям історії, кожний член Клубу зобов’язаний розуміти всю відповідальність перед учасниками реальних подій, віддавати повагу живим та загиблим.







2. Заходи, які проводить Клуб

2.1. Заходи, які проводить Клуб, різняться на «бойові», «загальні», а також на «приватні» виїзди та розподіляються на наступні види:
2.1.1. Тактична гра – організована історична військово – спортивна гра, з використанням історичного екіпіювання та реплік реально існуючої зброї. Проводиться по заздалегідь встановленим та узгодженим сторонами правилами. Ісход тактичної гри та сторона, яка перемогла визначаються після проведення заходу, згідно правил.
2.1.2. Військово - історичне шоу – офіційний захід, який проводиться по заздалегідь узгодженому сценарію з певним завершенням. Як правило, проводиться для глядачів.
2.1.3. Покази, виставки - заходи показового та меморіального характеру. Має на меті як участь в якості статистів при організації музейних виставок, так і участь в театралізованих показах музейного характеру.
2.1.4. Зйомки фільмів- участь в зйомках художніх та документальних фільмів.
2.1.5. Приватні виїзди, польові виходи, тактико-стройові заняття – збір членів Клубу за попередньою домовленістю, для проведення зустрічі в униформі, з частковою чи повною реконструкцією биту.
3. Членство в клубі

3.1 Участь членів Клубу в заходах є показником їх активності та стимулом для присвоєння військових звань та поданням до нагород. Командир Клубу призначає членів Клубу відповідальними за:
А) Ведення штабної роботи Клубу.
Б) Бойовий прапор Клубу.
В) Ведення логістики клубу.
3.2 Початком відліку участі члена Клубу в заходах військово-історичної реконструкції Клуба вважається момент прийняття учасника до кандидатів в члени Клубу, при наявності базового комплекту реконструктора . Склад базового комплекту визначений в додатку № 1 до цього Статуту.
3.3 Для того, щоб стати кандидатом в члени Клубу, бажаючому вступити до клубу необхідно мати відповідну рекомендацію одного з членів Клубу, який на найближчих трьох заходах військово-історичної реконструкції є відповідним наставником для члена Клубу. Наставник несе відповідальність за кандидата в члени Клубу перед членами Клубу. Кандидат в члени Клубу подає відповідну на те заяву командиру Клубу. (Додаток 2.)
3.4 Рішення про прийняття кандидата в члени Клубу приймається рішенням загальних зборів членів Клубу та доводиться до кандидата в члени Клубу письмово.

4. Правила поведінки учасника Клубу


4.1 Тактичні ігри та військово - історичні шоу проводяться по заздалегідь узгодженими правилами та сценарієм. Ціль та задачи, час початку та закінчення визначаються правилам та сценарієм. Зміна правил або сценарію в ході заходу не допускається. Тактична гра може бути зупинена достроково при наявності ознак явного порушення вимог правил безпеки, що може бути небезпекою для оточуючих.
4.2 Тактичні ігри та військово-історичні шоу проводяться із використанням холощеної (т.з. салютної або шумової, а також сигнальної) зброї та піротехнічних засобів виключно промислового виробництва. Перед застосуванням піротехнічних засобів, учасник заходу повинен впевнитися в безпеці їх застосування для оточуючих. Забороняється використовувати піротехнічні засоби та інші легкозаймисті прилади поблизу складів ГСМ, автотранспорту, скопища сухої трави та гілок.

______________________________________________________________________________________
(особистий підпис)

4.3 Під час участі в заходах воєнно-історичної реконструкції категорично забороняється порушувати громадський порядок, спокій мешканців, які проживають поблизу місця проведення заходу. Суворо забороняється погрожувати зброєю (або її ММГ) та імітувати стрільбу по місцевому населенню, тваринам, транспорту.

______________________________________________________________________________________
(особистий підпис)

4.4 Не допускаються спори та розлади між учасниками під час проведення заходу. Всі спірні питання вирішує командир Клубу разом із командирами відділень після закінчення заходу.


5. Зброя та піротехніка

5.1 Вогнепальна зброя.
5.1.1 До участі в заходах військово-історичної реконструкції допускається виключно холощена зброя, з якої не можливо здійснити постріл бойовим набоєм (т.з. салютна або шумова, а також сигнальна), не придатна за своїми технічними характеристиками для ураження цілі та не заборонена для обігу в Україні, застосуванню та володінню у відповідності із Законом України «Про зброю».

______________________________________________________________________________________
(особистий підпис)

5.2 Піротехніка.
5.2.1 Для виготовлення імітаційних гранат та мін дозволяється застосування виключно піротехнічних засобів промислового виготовлення, які мають відповідні сертифікати безпеки та є у вільному продажі.

______________________________________________________________________________________
(особистий підпис)

5.3 Холодна зброя.
5.3.1 В якості імітації холодної зброї допускається застосування муляжів, які вироблені з пластмаси, дюралі та не мають загострених країв.

______________________________________________________________________________________
(особистий підпис)



6. Поведінка учасників Клубу під час проведення заходів.

6.1 Комплектність та спосіб носіння уніформи зі спорядженням на будь-якому військово-історичному заході встановлюється командиром Клубу та є обов’язковим для виконання для всіх членів Клубу.
6.2 Перед початком першого етапу військово-історичного заходу кожен член Клубу повинен привести свій зовнішній вигляд у відповідність вигляду військовослужбовців того історичного періоду, який реконструюється..
6.3 До місця збору члени Клубу повинні прибувати без запізнень, маючи комплект уніформи та спорядження, особистих речей, сухий пайок – згідно з добовим раціоном та документи.
Із сучасних речей член Клубу має право мати при собі тільки: документи, медикаменти або предмети без яких виникає загроза здоров’ю або фізичному стану члена Клубу .
6.4 Уніформа та спорядження одягаються організовано, згідно із розпорядженням командира Клубу, у вказаному ним місці. Спорядження припасовується та знімається тільки за командою командира Клубу та у визначений ним час та місті.
6.5 Доручення командира Клубу повинні виконуватися в обов’язковому порядку, забороняється залишати місце розташування Клубу без повідомлення командирів відділень або старшини Клубу. Члени Клубу повинні виконувати доручення та розпорядження виключно свого командира Клубу.
6.6 Не дозволяється порушувати конфлікти з членами інших клубів та організаторами військово-історичних заходів.
6.7 Під час проведення військово-історичного заходу категорично забороняється вживання спиртних напоїв.
6.8 Знаходячись в оточенні сторонніх осіб, слідкувати за своїм зовнішнім виглядом, поведінкою, особливо - за своєю мовою, не піддаватися на провокації. Необхідно пам’ятати про те, що оточуючи люди можуть давати свою об’єктивну, а частіше суб’єктивну оцінку Клубу та руху військово-історичної реконструкції в цілому.


6.9 Поведінка члена Клубу під час активної фази заходів
військово – історичної реконструкції

6.9.1 Під час імітації бойової сутички член Клубу повинен вести себе у відповідності із сценарієм або правилами заходу, положеннями військових статутів періоду, який реконструюється та вимогами техніки безпеки.
6.9.2 Забороняється використовувати засоби та прийоми рукопашного бою, яки можуть травмувати та нанести тілесні ушкодження іншим учасникам заходу військово-історичної реконструкції.
6.9.3 Забороняється імітація стрільби по противнику з відстані менше 3 метрів. При імітації стрільби з відстані до 15 метрів ствол зброї заборонено наводити на людину - тільки уверх, в боки. Категорично заборонена імітація стрільби в голову людині з будь якої відстані..
6.9.4 Під час проведення активної фази заходу військово-історичної реконструкції забороняється повна або часткова розборка зброї, спроби привести зброю в робочий стан після перекосів та заклинювання набоїв.
6.9.5 Забороняється вести стрільбу після умовного сигналу про закінчення активної фази заходу військово-історичної реконструкції.
6.9.6 Члену Клубу заборонено самовільно імітувати здачу в полон. Кожний член Клубу повинен пам’ятати історичне поняття : "Здача прикордонника НКВС в полон – не можлива".
6.9.7 Особиста безпека члена Клубу – справа члена Клубу. Горизонтально піднята двома руками зброя над головою - приймається як знак «Прошу допомоги». Члени Клубу, які помітили такий знак, повинні негайно прийти на допомогу своєму товаришеві.

6.10 Поведінка члена Клубу після закінчення активної фази заходів
військово – історичної реконструкції


6.10.1 Піротехнічні засоби, які залишилися після проведення заходу повинні перерахуватися та здаватися старшині Клубу.
6.10.2 Після закінчення активної фази заходу члени Клубу, строєм, під керівництвом командира Клубу направляються в місто розташування клубу, організовано здають реквізит (якщо це необхідно), негайно переодягаються в цивільний одяг та збираються у визначеному старшиною Клубу місті.
6.10.3 За збереження свого особистого майна член Клубу відповідає перед самим собою.





7. Правила використання знаків розрізнення членів клубу військово-історичної реконструкції «Цитадель»

7.1 Правила розрізнення членів Клубу встановлюються у відповідності із штатним розкладом прикордонної застави зразка 1940 року скороченого типу.
7.1.1 Кваліфікаційні знаки для носіння дозволяються при наявності відповідних аналогів документів до них, тобто :
- для носіння кваліфікаційного знака «Ворошиловский стрелок», «За отличную стрельбу обр. 1928, 1938 гг.», «Снайпер РККА» необхідно мати посвідчення про виконання нормативу ( Меткий стрелок, 1-й разряд по пулевой стрельбе)
- для носіння кваліфікаційного знака «Готов к труду и обороне» необхідно мати посвідчення про виконання нормативу ( 1-й розряд по одному з видів спорту)
- для носіння кваліфікаційного знака «Отличник РККА» необхідно мати посвідчення про присвоєння кваліфікації «Отличник СА», «Отличник ВВС», «Отличник ВМФ», «Відмінник ЗС України», відповідні знаки прикордонних військ СРСР І чи ІІ ступеню.
- для носіння кваліфікаційного знака «Парашутист» необхідно мати посвідчення про виконання хоча б одного стрибка з парашутом.

7.2 Нагрудні знаки « ПВХО», «КИМ», «Готов к санитарной обороне», інші ювілейні знаки та жетони СРСР використовуються членами Клубу без обмежень.
7.3. Нагрудні нашивки за поранення використовуються членами Клубу за рішенням командира Клубу.
7.4 Категорично заборонено використовувати членам Клубу орденів та медалей встановленого в СРСР зразку без наявних документів, які підтверджують відповідне право на їх носіння.


8. Положення про заохочення та стягнення членів клубу військово-історичної реконструкції «Цитадель»


8.1 Заохочення

8.1.1 Заохочення є дієвим способом визначення ступені вкладу кожного члена в розвиток військово-історичного Клубу «Цитадель», популяризації його діяльності.
8.1.2 Для членів Клубу встановлюються наступні види заохочень :
- нагородження почесною грамотою;
- нагородження цінним подарунком ;
- нагородження відповідним кваліфікаційним знаком встановленого зразку серії «Отличник»;
- присвоєння військового звання «єфрейтор».
8.1.3. Заохочення членам Клубу повинні оголошуватися згідно встановленої послідовності.
8.1.4 Рішення про заохочення члена Клубу приймається керівництвом Клубу та затверджується командиром Клубу. Заохочення членам Клубу оголошуються, як правило, до Дня створення Клубу (9 травня).

8.2 Стягнення

8.2.1 Стягнення накладаються на членів Клубу за порушення основних положень внутрішнього Статуту Клубу.
8.2.2 На членів Клубу можуть бути накладені наступні стягнення :
- оголошення зауваження;
- одноразове позбавлення права участі в одному із заходів військово-історичної реконструкції;
- позбавлення військового звання «єфрейтор»;
- пониження у військовому званні на один ступінь;
- виключення члена Клубу із списків учасників Клубу.
8.2.3 Рішення про накладення стягнення на члена Клубу приймається керівництвом Клубу та затверджується командиром Клубу. Стягнення на члена Клубу накладається у присутності членів Клубу, кількість яких складає не менше 50 % списочного складу Клубу виключно командиром Клубу. Накладення стягнення на члена Клубу в присутності кандидатів в члени Клубу заборонена.



9. Заключні положення

9.1. В разі незгоди з даними правилами одного чи кількох членів Клубу він, або вони мають повне право залишити Клуб, зберігаючи при собі свої особисті речі, уніформу, яка знаходиться в їх особистому користуванні. Виїзди, або участь в заходах військово-історичної реконструкції здійснюється ними самостійно від Клубу.



Я повністю визнаю даний Статут, а також розумію всю відповідальність перед іншими членами Клубу, пов’язану із проведення заходів військово-історичної реконструкції. Тому я зобов’язуюсь поважати та не наносити умисної шкоди учасникам заходів військово-історичної реконструкції. У разі отримання мною травм під час проведення заходів військово-історичної реконструкції з моєї вини, або з вини іншого учасника, або неумисно з боку інших учасників, я зобов’язуюсь не пред’являти ні яких претензій ні до учасників, ні до організаторів заходів військово-історичної реконструкції.


______________________________________________________________________________________
(особистий підпис)


«____» ____________ 2_____ р. ___________________________________________
(підпис командира КВІР «Цитадель»)

М.П.



















Додаток 1

Базовий комплект члена клубу військово-історичної реконструкції «Цитадель» (російськомовний варіант)

(1940 рік)
1. Фуражка с фибровым козырьком без пружины ( обр. 1935 г. ), большой эмалевой рубиновой латунной звездой ( 1 шт)
2. Гимнастерка с отложным воротником цвета хаки( суконная или х\б по погоде) на черных стальных пуговицах с открытой грудной планкой и знаками различия ( 1 шт)
3. Шаровары цвета хаки( суконные или х\б по погоде) ( 1 шт)
4. Сапоги кирзовые или яловые ( 1 пара)
5. Ремень поясной кожаный одношпеньковый коричневый. Для реконструкторов «сверхсрочников» допускается ношение офицерского поясного двухшпенькового ремня без портупеи.
6. Подсумки :двухсекционный кожаный подсумок с полукольцом на задней стенке к ВМ или
КМ, СВТ, АВС -(2шт.)
- к ППШ-41 :брезентовый подсумок с петлей для ношения на поясном ремне или
на чересплечной лямке ( дисковый вариант) 2 шт.
- к ППД-40 :брезентовый подсумок с петлей для ношения на поясном ремне 3 шт.
- к РГД – 33 брезентовый подсумок на чересплечной лямке 1 шт.
7. Фляга для воды ( 0,7 л) ( 1 шт)
- стеклянная с резиновой пробкой в чехле
- алюминиевая в чехле на завязках и карабине или на петле
8. Каска СШ – 39\40 ( 1 шт)
9. ММГ
- АВС – 36
- СВТ – 38\40
- ППД – 40
- ППШ – 41
- Винтовка Мосина 1895\30
- Карабин Мосина обр. 1938
- ДП – 27 ( с сумкой для дисков)
- пулемет системы Максима ( с жестяной патронной коробкой на брезентовой лямке)
10. Бинокль командирский 6 x 30 в чехле ( для мл. командиров и старших групп)
11. Командирский планшет из пупырчатой кирзы. ( для мл. командиров и старших
групп)
12. Продуктовая брезентовая сумка ( 1 шт)
13. Противогаз
14. Вещмешок туркестанского типа ( 1 шт)
15. Котелок круглый с алюминиевой ( эмалерованной) кружкой или универсальный ( 1 шт)
16. Алюминиевая или оловянная ложка ( 1 шт)
17. Брезентовая плащ-палатка с комплектом колышков и стоек ( 1 шт)
18. Шинель суконная в скатке с петлицами и знаками различия ( 1 шт)
19. Шапка ушанка из цигейки обр. 1940 г.
20. Брезентовые лямки для поддержки снаряжения на поясном ремне (1 комплект)
21. Портянки (2 пары)
22. Нижнее белье (1 комплект)
23. Санитарная сумка и повязка для санитаров с комплектом ИП.
24. Горн сигнальный «Тон – Д» (для сигнальщиков)
25. Портсигар ( для курящих)



Додаток 2
Командиру клубу військово -історичної
реконструкції «Цитадель» ГО «Честь и Слава»
Красільнікову А.О.
від ________________________________________
___________________________________________





Заява



Я, ________________________________________________громадянин (ка)
України, паспорт серії__________________№__________________________ виданий___________________________________________________________
( коли та якою установою виданий )

Який(яка) мешкає за адресою:________________________________________
__________________________________________________________________
Ознайомлений (на) зі всіма правилами, обов’язками, внутрішнім розпорядком Статуту клубу, заходами особистої та суспільної безпеки.
Прошу розглянути мою кандидатуру в якості члена клубу військово –
історичної реконструкції «Цитадель».








______________________ _____________________
Підпис, число, місяць, рік Підпис члена клубу військово -історичної
реконструкції «Цитадель», який надає рекомендацію
пограничники - главная ударная сила НКВД
Відповісти

Повернутись до “О клубе”